Codzienne obowiązki specjalisty ds. rekrutacji

Osoba na stanowisku specjalista ds. rekrutacji zatrudniona jest zwykle w agencjach headhuntingowych, czyli zajmujących się werbowaniem pracowników do pracy na różnych stanowiskach.

Do codziennych obowiązków specjalisty ds. rekrutacji należy przede wszystkim układanie ogłoszeń o pracę i zamieszczanie ich w odpowiednich mediach na podstawie wymagań klienta co do preferowanych pracowników. Następnie rekruter odbiera aplikacje od kandydatów i przeprowadza wśród nich selekcję, by zaprosić tylko wybrane osoby na rozmowę. Zajmuje się przeprowadzaniem rozmów kwalifikacyjnych na wybrane stanowiska, co jest zadaniem bardzo odpowiedzialnym.

Rekruter nie pracuje bowiem w firmie swojego klienta i nie zna się na konkretnej branży, a musi sprawdzić, czy kandydat faktycznie będzie się nadawał do tego zawodu. Jest to praca wymagająca ciągłych kontaktów z ludźmi, logicznego myślenia, umiejętności analizowania i wyciągania wniosków. Rekruter powinien być osobą, która potrafi z kandydata wyciągnąć wszelkie niezbędne informacje, a jednocześnie mieć intuicję, która pozwoli mu wybrać najlepszego kandydata spośród możliwych. To praca, która czasem bywa stresująca, jednak przeważnie wykonuje się ją w spokojnym, zorganizowanym samodzielnie rytmie.

Your email address will not be published. Required fields are marked *