Czas na awans

Od dłuższego czasu staram się o awans na stanowisko kierownika działu personalnego, dlatego gdy dowiedziałem się, że obecny kierownik za jakiś czas odchodzi z pracy z powodów osobistych, dojrzałem w tym zdarzeniu szansę dla siebie i swoisty palec Boży, który wskazuje mi drogę, po której powinienem kroczyć. Drogę do awansu i rozwoju zawodowego, o której zawsze marzyłem.

Jako specjalista ds. rekrutacji Katowice pracuję od ponad pięciu lat, dlatego uważam, że awans na wyższe stanowisko pracy całkowicie mi się należy. Przez pięć lat wypruwałem sobie żyły dla firmy i prezesów, dlatego czas najwyższy, by teraz to oni mnie docenili i dali mi coś w zamian za moje poświęcenie i zaangażowanie w obowiązki. Stanowisko kierownika działu byłoby w sam raz.

Mimo mojego nastawienia na awans zawodowy obawiam się, że zdobycie stołka kierownika wcale nie będzie takie łatwe. Wszystko przez to, że dwóch innych specjalistów ds. rekrutacji również chce startować w zawodach, w której główną wygraną jest awans. W teorii pracuję najdłużej z nich i do tej pory uzyskiwałem najlepsze wyniki, dlatego to ja powinienem zostać awansowany. Praktyka pokazuje jednak, że w prawdziwym życiu nie zawsze ten, który najbardziej na to zasłużył, dostaje to, co mu się należy. Jeśli to nie ja będę nowym kierownikiem działu, moja stopa już więcej nie postanie w tej firmie. Złożę wymówienie i odejdę z pracy. To takie moje noworoczne postanowienie.

Your email address will not be published. Required fields are marked *