Nowa znajomość

Podczas jednego z organizowanych przeze mnie procesów rekrutacyjnych poznałam bardzo ciekawą kobietę, która miała spore problemy ze znalezieniem zatrudnienia. Jej historia poruszyła mnie do głębi i choć jej profil zawodowy nie odpowiadał tamtej rekrutacji, to za punkt honoru postawiłam sobie znalezienie odpowiedniej posady dla Agnieszki. To ciekawe, że jedno wspólne spotkanie zaowocowało tak piękną przyjaźnią, jaka nas połączyła.

Po zakończeniu tamtej rekrutacji, specjalista ds. rekrutacji Chorzów, umówiłam się z Agnieszką do jednej z kawiarni na prywatne spotkanie. Podejrzewam, że zdziwiła ją propozycja spotkania wysunięta przez nowo poznaną osobę, jednak Aga bez wahania zgodziła się ze mną spotkać. Na spotkaniu, po zamówieniu kawy, od razu przeszłam do rzeczy i powiedziałam, że chcę Agnieszce pomóc w znalezieniu pracy, bo uważam, że jest dobrym pracownikiem i wartościowym człowiekiem. Na wstępie obiecałam zająć się jej sprawą, później wypytałam jakie posady ją interesują, czego oczekuje i o czym marzy. W dalszej części spotkania udzieliłam jej kilku rad jak powinna zachowywać się podczas rozmów kwalifikacyjnych, by ktoś taki jak ja uznał ją za odpowiedniego kandydata na pracownika do danej firmy.

To spotkanie nie było naszym pierwszym, ani ostatnim. W ciągu dwóch miesięcy udało mi się znaleźć Agnieszce pracodawcę, któremu odpowiadały jej kwalifikacje i umiejętności. Cieszę się, że udało mi się jej pomóc. Czuję, że spełniłam tym dobry uczynek.

Your email address will not be published. Required fields are marked *