Nowoczesne metody rekrutacji

Rekrutacja w XXI wieku wygląda nieco inaczej aniżeli jeszcze przed dziesięcioma laty. Dziś głównie oparta jest na internecie. Specjalista ds. rekrutacji zamieszcza w sieci ogłoszenie i odbiera aplikacje osób zainteresowanych ofertą zatrudnienia. Bardzo często w ten sposób poszukiwani są specjaliści z całego świata. Nie ma bowiem ograniczenia w dostępie do oferty pracy, jak i w aplikacji. Zgłosić się można do każdej firmy online.

Co ciekawe dalszy proces rekrutacji, jak etap rozmowy czy testów kwalifikacyjnych, również często prowadzony jest na odległość, w pełni zdalnie. Nie trzeba angażować finansów i swego czasu na dotarcie na rozmowę kwalifikacyjną na drugi koniec kraju czy kontynentu. Technika umożliwia prowadzenie wideo spotkania, rozmów mailowych i wykonywania zdalnie zadań testowych.

Sposób rekrutacji ewoluuje wciąż ku innowacyjnych technikom sprawdzania kompetencji potencjalnych pracowników. Przyszłość stoi pod znakiem zapytania, co jeszcze można usprawnić w rekrutacji. Niestety automatyczne sprawdzanie aplikacji nie przynosi pożądanych efektów, a to oznacza, iż specjalista ds. rekrutacji wciąż jest osobą potrzebną do weryfikacji kandydatów.

Your email address will not be published. Required fields are marked *