Pewność siebie

Jestem osobą bardzo pewną siebie, dlatego stres przed rozmowami rekrutacyjnymi nigdy nie jest dla mnie zbyt dużym dyskomfortem. Tego stresu po prostu prawie wcale nie ma, a ja na spotkania przychodzę odprężona, zrelaksowana i pewna swego. Nawet jeśli nie udaje mi się wygrać rekrutacji, tłumaczę sobie, że to tylko i wyłącznie przez moje zbyt nikłe doświadczenie zawodowe. W innym przypadku każdy pracodawca otwierałby przede mną ręce na oścież i zapraszał do swojej firmy.

Pojutrze  o 13.30 będzie kolejny sprawdzian z mojej pewności siebie i odporności psychicznej, gdyż o tej porze będę uczestniczyła w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko specjalistki ds. rekrutacji. Dwa miesiące temu ukończyłam kurs na specjalistę, dlatego zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. Podobnie jak w przypadku innych rekrutacji nie mam żadnego doświadczenia zawodowego w pracy na stanowisku specjalisty, co może stanowić główną przeszkodę w zdobyciu posady, specjalista ds. rekrutacji Gdańsk.

Mam jednak nadzieję, że moja pewność siebie i spokojne podejście do procesu rekrutacyjnego sprawią, że komisja dojrzy we mnie świetny materiał na dobrego rekrutera. W końcu w zawodzie specjalisty rekrutacyjnego liczy się opanowanie i zachowanie zimnej krwi w różnych sytuacjach. Ja to potrafię, w przeciwieństwie do wielu innych osób. Doświadczenie zawodowe można zdobyć, a ze spokojem i opanowaniem trzeba się urodzić. To dar.

Your email address will not be published. Required fields are marked *