Poszukiwanie zatrudnienia

Rekruterzy również od czasu do czasu szukają pracy, czy to swej pierwszej, czy chcąc zmienić miejsce zatrudnienia. Umiejętność negocjacji warunków, prowadzenia rozmowy o pracę winna ich wspomóc w poszukiwaniach, jednak nie zawsze.

Wydawać się może, ze specjalista ds. rekrutacji zna wszelkie możliwe chwyty rekruterów i nie powinien mieć najdrobniejszych problemów ze znalezieniem pracy dla siebie samemu. W praktyce jednak bywa z tym różnie. To zabawne, kiedy spec od szukania pracy innym, weryfikowania kandydatów do pracy szuka zatrudnienia w swoim fachu. Wiedza o rekrutacji może wówczas przeszkadzać w oryginalności listu motywacyjnego. Nieskazitelna aplikacja rekrutacyjna wcale nie działa in plus.

Na rynku jest wiele miejsc pracy dla rekruterów, tak w  prywatnych firmach, państwowych instytucjach jak i agencjach pośrednictwa. Prześmiewcy widzą pracę dla rekruterów jedynie w pośredniakach i urzędach pracy, tymczasem wcale tak być nie musi. Umiejętnie szukając i prezentując swoją osobę potencjalnemu pracodawcy specjalista ds. rekrutacji ma szansę znaleźć zatrudnienie o jakim marzył od dawna. Konieczna jest determinacja i cierpliwość.

Your email address will not be published. Required fields are marked *