Spotkanie rekrutacyjne

Wczoraj o godzinie czternastej odbyłem bardzo przyjemne spotkanie z jednym z kandydatów, jakich wyselekcjonowałem w odpowiedzi na zamówienie złożone przez jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych klientów. W naszej firmie doradztwa personalnego zajmuję się pracownikami z branży informatycznej i telekomunikacyjnej, dlatego wczorajsze spotkanie dotyczyło kariery w charakterze programisty języka PHP.

Na spotkaniu zjawił się bardzo młody i na pierwszy rzut oka dość niedoświadczony kandydat. Przyznam, że jego CV było tak imponujące, że podejrzewałem jakieś nieprawidłowości i zwykłe kłamstwa, które chciałem zidentyfikować. Rozmowa była długa i bardzo intensywna, jednak już po pierwszych kilku zdaniach okazało się, że mam przed sobą prawdziwego pasjonata programowania, który nie musiał kłamać na temat swoich umiejętności i kwalifikacji, bo z samego sposobu mówienia wnioskowało się, że ten kandydat jest prawdziwym mistrzem w swoim fachu. Pan Aleksander mówił sensownie i z wielką pasją, ani przez chwilę się nie wahał i co chwila podawał kolejne ciekawe historie ze swojego życia zawodowego. Widać było, że ten młody człowiek wie co robi, a do tego świetnie się na tym zna.

Muszę przyznać, że jak do tej pory pan Aleksander jest niekwestionowanym zwycięzcą spośród wszystkich kandydatów, z którymi miałem okazję się spotkać, specjalista ds. rekrutacji Zielona Góra. Przede mną jeszcze tylko jedno spotkanie, którego już nie mogę się doczekać – chcę sprawdzić czy kolejna osoba jest w stanie przebić pasję i talent pana Aleksandra.

Your email address will not be published. Required fields are marked *