Umówiona

Dzisiaj po południu jestem umówiona  z przyjaciółką ze studiów, Bogną, której nie widziałam od ponad trzech miesięcy. Trzy miesiące temu, gdy udało nam się spotkać na obiad, dowiedziałam się od koleżanki, że w najbliższych dniach rozpoczyna pracę specjalisty ds. rekrutacji i bardzo stresuje się nową funkcją. Jestem ciekawa jak poszła jej akomodacja w nowym środowisku i czy jest zadowolona z wyboru stanowiska pracy.

Bogna zawsze chciała pracować w zawodzie prawdziwego psychologa i pomagać innym w ich problemach psychologicznych, jednak gdy kilka miesięcy po ukończeniu studiów nie udawało jej się znaleźć pracy w zawodzie, postanowiła się trochę przebranżowić i zabrać za zasoby ludzkie, specjalista ds. rekrutacji Koszalin.

Praca w branży HR jest również po części związana z pomocą ludziom, tyle, że  pomaga się im w sprawach zawodowych, a nie psychologicznych. Mam nadzieję, że Bognie spodobała się nowa funkcja i na spotkaniu zasypie mnie ciekawymi historiami i opowieściami ze swojego życia zawodowego.

Ja, w przeciwieństwie do Bogny, od razu nastawiłam się na pracę w HR i dość szybko ją otrzymałam. Teraz obydwie pracujemy w tej samej branży i możemy podzielić się swoimi doświadczeniami. Może kiedyś uda się nam popracować w tej samej firmie lub założyć coś własnego? Byłoby świetnie – muszę o tym pomyśle koniecznie powiedzieć Bognie!

Your email address will not be published. Required fields are marked *