Wielkie przedsiębiorstwa

Małe i średnie firmy nie mają wielu stanowisk pracy, które są obecne w wielkich przedsiębiorstwach. Ażeby ułatwić im jednak codzienną egzystencję stworzono wiele wyspecjalizowanych firm oferujących konkretne usługi zewnętrze. Może być księgowość, usługi ochrony, sprzątania ale także i usługi związane z rekrutacją pracowników. Oczywiście i wielkie przedsiębiorstwa korzystają z usług takich firm, jednakże z założenia są one dedykowane firmom małym i średnim.

Zatrudniony w takich firmach specjalista do spraw rekrutacji ma bardzo wyspecjalizowane zajęcie. Ponieważ zazwyczaj pracuje tam więcej pracowników rekrutacji, dlatego też dzielą się oni poszczególnymi branżami. I tak na przykład jeżeli ktoś poszukuje  pracownika związanego z transportem, na przykład kierowcę samochodów ciężarowych, to trafia do innej osoby niż podczas poszukiwania pracownika z branży informatycznej. Jest to znaczące ułatwienie.

Poza tym tak wyspecjalizowane firmy tworzą własną bazę danych pracowników, przez co mogą szybko zaoferować klientowi odpowiedniego kandydata lub kandydatkę. Ostateczną decyzję co do zatrudnienia podejmuje osoba z konkretnej firmy. Mówiąc krótko osoba decyzyjna z konkretnego przedsiębiorstwa zamyka cały proces rekrutacji.

Your email address will not be published. Required fields are marked *