Z najgorszych koszmarów

W życiu nie byłem na tak trudnej i wymagającej rozmowie kwalifikacyjnej jak ta, którą w imieniu firmy poszukującej pracownika zorganizowała agencja doradztwa personalnego. To był mój pierwszy raz z zawodowym specjalistą ds. rekrutacji i raczej nie życzę sobie, by kiedykolwiek spotkała mnie jeszcze podobna sytuacja, specjalista ds. rekrutacji Szczecin.

Na rozmowie czułem się jak na przesłuchaniu w policyjnym komisariacie. Nie to, żebym kiedykolwiek uczestniczył w takim przesłuchaniu, ale mniej więcej tego spodziewałbym się po wywiadzie przeprowadzanym przez policję. Ogromu stresu, zdenerwowania i obawy, że powie się coś, co może nam zaszkodzić, choć tak naprawdę jesteśmy zupełnie niewinni. Specjalista przeprowadzający rozmowę był bardzo niemiłym człowiekiem, który w trakcie trwania spotkania ani razu się nie uśmiechnął. Patrzył się na mnie niczym sęp obserwujący umierającego człowieka, a ja czułem się, jakbym stał przed nim kompletnie nagi i bardzo, ale to bardzo zawstydzony.

Oprócz rozmowy zostałem jeszcze poproszony o wykonanie testu kompetencji, który w moim odczuciu był bardzo trudny. Połowy pytań nie rozumiałem, a gdy już zrozumiałem, to i tak nie wiedziałem którą odpowiedź wybrać lub co napisać. To było zdecydowanie najgorsze doświadczenie rekrutacyjne w moim życiu, które będę wspominał bardzo długo. Będę pamiętał, by nigdy więcej nie brać udziału w rekrutacji organizowanej przez tę agencję.

Your email address will not be published. Required fields are marked *